Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Fical v utkání hvězd.

13. 2. 2007

Utkání hvězd německé DEL si zahrají také Ficenec a Fical

Novým způsobem se letos bude hrát Utkání hvězd v německé DEL. Zatímco v minulosti proti sobě nastupovaly reprezentační výběr Německa a zahraniční hvězdy soutěže, tentokrát jsou hokejisté rozděleni do týmů podle toho, kde se narodili. Tým Evropy tvoří hokejisté z našeho kontinentu, převahu mají samozřejmě domácí Němci. Za Tým Severní Ameriky zase nastoupí zámořští krajánci, kterých je v DEL stále velká spousta.

Exhibice proběhne v sobotu 3. února v Mannheimu a mezi diváky je o ni velký zájem. Český hokej budou na akci zastupovat útočník Petr Fical z týmu Sinupret Ice Tigers a také obránce Jakub Ficenec (na snímku).

Kmenový hráč Ingolstadtu prožívá povedenou sezonou. Někdejší zadák Hradce Králové a Slavie se v prosinci loňského roku dostal do české reprezentace, poprvé si zahrál v pražské Sazka aréně přípravu proti Bělorusku. V DEL patří Ficenec k nejproduktivnějším bekům.

První pětky výběrů určovali v hlasování hokejoví fanoušci, sestavu poté doplnili vybraní trenéři. Tým Evropy povede německý internacionál a zřejmě nejlepší hokejista našich západních sousedů všech dob Erich Kühnhackl.

Na střídačku Severní Ameriky se postaví Američan Greg Poss, jenž s německým národním týmem na mistrovství světa 2005 v Rakousku sestoupil z elitní kategorii. Kapitány mužstev budou Rene Corbet (Tým Severní Ameriky) a Michael Bresagk (Tým Evropy).

Sestavy účastníků Utkání hvězd německé DEL:

Tým Evropa:

Brankáři:
Dimitrij Kotschnew (Iserlohn), Alexander Jung (Hannover).

Obránci:
Michael Bresagk (Frankfurt), Sascha Goc (Hannover), Joef Lehner (Straubing), Mirko Lüdemann (Kolín nad Rýnem), Jakub Ficenec (Ingolstadt), Richard Pavlikovský (Krefeld), Alexander Sulzer (Düsseldorf).

Útočníci.
Sven Felski (Eisbären Berlín), Daniel Kreutzer, Tore Vikingstad, Klaus Kathan (všichni Düsseldorf), Herberts Vasiljevs (Krefeld), Robert Hock (Iserlohn), Christoph Brandner, Alexander Barta (oba Hamburk), Ivan Čiernik (Kolín nad Rýnem), Michael Hackert (Frankfurt), Eduard Lewandowski (Mannheim), Yanic Seidenberg (Ingolstadt), Petr Fical (Sinupret).

Trenér: Erich Künhlackl (Straubing).

Tým Severní Amerika:

Brankáři:
Jimmy Waite (Ingolstadt), Adam Hauser (Kolín nad Rýnem).

Obránci:
Deron Quint, Andy Roach (oba Eisbären Berlín), Jeff Tory, Jason Holland (oba Ingolstadt), Jame Pollock (Sinupret), Stephane Julien (Kolín nad Rýnem), Jen-Luc Grand-Pierre (Düsseldorf).

Útočníci:
Nathan Robinson, Rico Fata, Francois Methot, Rene Corbet (všichni Mannheim), Denis Pederson, Mark Beaufait (oba Eisbären Berlín), Scott King (Sinupret), Brad Smyth (Hamburk), Dave McLlwain (Kolín nad Rýnem), Matt Dzieduszycki (Duisburg), Shane Joseph (Augsburg), Brad Purdie (Iserlohn), Dwayne Norris (Frankfurt).

Trenér: Greeg Poss (Mannheim).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rozhovor

(Rozhovor, 4. 9. 2007 19:35)

http://www.hokej.estranky.cz/clanky/rozhovory/robert-reichel-exkluzivne-_